Igranje in učenje: Kako so otroci iz vrtca Sonček raziskovali svet z Oskarjem

V preteklem letu so se v zasebnem vrtcu Sonček v Kamniku podali na raziskovalno potovanje z raziskovalnimi škatlami Oskar Odkriva Svet. Sodelovali so štiri oddelki otrok v starosti med 3 in 6 let, kar je predstavljalo približno 80 radovednih malčkov.

V vsakem oddelku so se otroci podali na odkrivanje različnih celin, ki so jih navdušile in poglobile
njihovo zanimanje za svet.

Vzgojiteljice so soglasno izrazile mnenje, da je celoten projekt Oskar
Odkriva Svet odlično zasnovan.

Z vami delimo komentarje, ki smo jih prejeli.

Anita Salčnik

ravnateljica Zasebnega vrtca Sonček, Kamnik

"V našem vrtcu smo v oddelkih druge starostne skupine otrokom ponudili raziskovanje s škatlami Oskar odkriva svet. Otroci so se navdušeno lotili raziskovanja in se veselili novega znanja. Ne gre toliko za znanje, ki ga na ta način pridobijo, bolj pomemben vidik v tem starostnem obdobju je spodbujanje k raziskovanju in razvijanje pozitivnega odnosa do učenja ter pridobivanja znanja na zanimiv, interaktiven in igriv način.

S pomočjo škatel Oskar odkriva svet, otrokom dajemo pomembno osnovo za nadaljnje veselje do raziskovanja, torej učenja.

Temelji, ki jih postavimo v predšolskem obdobju so dokazano izredno pomembni za nadaljnji odnos otroka do šole in učenja. Veseli smo, da so naši otroci imeli možnost učenja na ta način in zagotovo bomo raziskali še veliko kontinentov, hkrati pa se veselimo morebitnih novih vsebin na ta način."

Vzgojiteljice bi raziskovalno škatlo Oskar Odkriva Svet priporočile vsem staršem kot odličen pripomoček za različne vsebinske in kompetentne vidike.

Poudarile so, da je škatla tudi odličen pripomoček za povezovanje otroka s staršem. Omenile so zanimivost vseh informacij, ki so bile v škatli, kar je popestrilo raziskovanje za vse.

Škatla je namenjena za otroke za otroke med 3 in 7 let, pri čemer mlajši otroci koristijo sodelovanje staršev, medtem ko so starejši že dovolj samostojni.

Vzgojiteljice potrjujejo, da se bodo otroci skozi igro s škatlami Oskar Odkriva Svet razvijali in krepili spretnosti ter kompetence

»Raziskovalne škatle so se izkazale za izjemno bogate z vsebinskimi elementi, kar je otrokom prineslo veliko veselja in zagnanosti za raziskovanje. Z njimi smo imeli priložnost raziskati posamezne celine, spoznavati živali, kulturo ter tradicije. Raznolikost materialov, ki so bili na voljo, je omogočila otrokom pridobivanje znanja skozi raziskovanje družabnih iger, kart in sestavljank.«

»Pri pregledu škatle sem opazila, da so dejavnosti bolj učinkovite, če jih izvajamo v manjših skupinah, kar olajša prilagajanje težavnosti stopnje glede na starost in sposobnosti otrok. Celostno mi je bila škatla všeč, saj omogoča izvajanje dejavnosti skozi cel mesec, pokriva pa vsa področja, kar nudi tudi možnost za nadgradnjo znanja.«

»Naši otroci so pridobili obilo znanja o različnih državah in celinah. Škatla se je izkazala za praktično, saj vključuje vse potrebno za izvajanje dejavnosti. Nekatere naloge so bile tudi zame izziv, kar je dodalo dodaten element zanimivosti.«